Новини 2016-10-27 12:20

У конкурсній комісії назвали орієнтовну дату обрання директора Держбюро розслідувань

За словами члена комісії, обрання на посаду відбудеться не раніше лютого 2017 року.

Обрання директора Державного бюро розслідувань (ДБР) відбудеться приблизно в лютому 2017 року. Про це на прес-конференції в Києві повідомив Денис Монастирський, член конкурсної комісії з відбору керівника ДБР, передає кореспондент Тижня.

Перше тестування на знання законодавства відбудеться у суботу, 29 жовтня. Воно буде закритим, без спостерігачів, але буде проводитися онлайн-трансляція.

Через тиждень, 5 листопада, відбудеться тестування на загальні здібності. Комісія допустила до нього одного спостерігача від консультативної місії ЄС, яка допомагала в організації процесу. Результати тестування будуть оприлюднені того ж дня.

Після цього комісія витратить один тиждень на обговорення і затвердження результатів тестування і два тижні на організацію співбесід із кандидатами.

За словами Монастирського, тести, швидше за все, пройдуть усі кандидати, зважаючи на низький прохідний бал –  65, а найбільший відсів відбудеться під час співбесід.

Протягом одного-двох місяців триватиме спеціальна перевірка, під час якої кандидатів перевірять на поліграфі та проведуть тест на благонадійність. У середині січня розпочнеться підготовка до фінальних співбесід, за результатами яких на початку лютого відбудеться обрання на посади директора, першого заступника і заступника директора ДБР. 

За словами Монастирського, певний час займе передача кандидатур прем’єр-міністру, подання президенту і процедура призначення. Монастирський зазначив, що з цим можуть виникнути затримки, зважаючи на те, що закон про ДБР президент підписав через два місяці після ухвалення.

Читайте також: Як гальмується створення ДБР

Як повідомлялося, 30 вересня тестування кандидатів на керівні посади до Державного бюро розслідувань, яке мало розпочатися вже 1 жовтня, перенесли на пізніший строк. Рішення прийняли у зв’язку зі скаргою кандидата на посаду директора ДБР Анатолія Матіоса щодо неналежної якості тестових завдань та необхідності їхнього коригування і виправлення.

Нагадаємо, закон про новий правоохоронний орган – Державне бюро розслідувань, яке має стати одним із ключових у реформованій системі слідчих органів разом із НАБУ та Нацполіцією – Верховна Рада ухвалила у листопаді 2015 року. За рік розбудова ДБР загальмувалася.

Детальніше читайте у матеріалі ДБР у старій міліцейській формі

8 вересня комісія все ж змогла затвердити тести на знання кандидатами законодавства та призначити іспити на 1 і 8 жовтня.

Безпосередній запуск бюро та початок набору персоналу можливі тільки після обрання керівництва, тому раніше 2017 року цього очікувати не слід.