Новини 2016-10-27 20:23

Екс-помічник нардепа Жеваго вивів із його ж банку 1 млрд грн – ГПУ

У справі про завдання збитків одного з підозрюваних уже заарештували.

Правоохоронці викрили незаконну фінансову оборудку службових осіб АТ «Банк «Фінанси та Кредит», якою банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків на суму понад 1 млрд грн, одному з учасників злочинної групи повідомили про підозру. Про це написала у Facebook прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган.

ГПУ, Нацполіція та Служба безпеки  викрили незаконну фінансову оборудку службових осіб АТ «Банк «Фінанси та Кредит», які за допомогою нерезидентів України, у тому числі й однієї офшорної компанії, кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин України – колишній помічник народного депутата України Костянтина Жеваго, незаконно вивели активи банку на суму понад 1 мільярд гривень.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи АТ «Банк «Фінанси та Кредит» за попередньою змовою з іншими особами, шляхом укладення договору поруки із нерезидентом України (одним з банків, що знаходиться в Австрії), перерахували на кореспондентські рахунки цієї установи грошові кошти у сумі понад 53 млн 763 тис. доларів США, що призначались як гарантії з боку Українського банка-поручителя ризикової діяльності офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі. 

В подальшому, внаслідок удаваних фінансових оборудок та не відображення їх у фінансовій звітності АТ «Банк «Фінанси та Кредит», кошти було втрачено, чим банківській установі та її вкладникам заподіяно збитків в особливо великих розмірах. 

Сьогодні, 27 жовтня, одному з учасників злочинної групи повідомили про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України. Суд заарештував підозрюваного з альтернативою внесення застави 41 млн 340 тис. грн. Як написав у Facebook генпрокурор Юрій Луценко, ім'я підозрюваного - Демченко О.І.

Банк "Фінанси та Кредит" заснований в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат  Костянтин Жеваго.

НБУ відніс банк "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних з 17 вересня 2015 року, а 17 грудня ухвалив постанову про відкликання у нього банківської ліцензії та ліквідації.

Нацбанк заявляв про намір відсудити у Жеваго заставу рефінансування "Фінанси та Кредит", яким стало особисте фінансове поручительство в розмірі 1,45 млрд грн.

Крім того, з реєстру судових рішень з посиланням на повідомлення Святошинського управління поліції відомо, що 11 травня цього року внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст.190 ч.1 Кримінального кодексу (шахрайство), за фактом вчинення посадовими особами банку і його власником шахрайських дій.

У серпні правоохоронці проводили обшук в офісі банку "Фінанси та Кредит".

схожі новини