Новини 2016-11-01 21:01

До наступного етапу конкурсу на керівні посади в ДБР пройшли 49 людей

Додатково у список можуть потрапити ще двоє.

До другого кола тестування на керівні посади Державного бюро розслідувань пройшло 49 кандидатів. Відповідний список на своєму засіданні затвердила конкурсна комісія з відбору кандидатів. Про це повідомляє кореспондент Тиждень.ua.

За словами голови комісії Романа Майданика, необхідний бал (65) на першому етапі відбору – тестування на знання законодавства – набрали 49 кандидатів.  Найбільший бал, який був набраний, – 96 зі 100. Найменший – 66.

Також голова комісії повідомив, що двоє кандидатів подали апеляційні скарги. Проте обидві були відхилені. Перша – через те, що скаржник набрав 76 балів. За словами члена комісії Наталії Севостьянової, ухвалення скарги жодним чином не вплинуло б на подальшу долю кандидата, оскільки він так чи інакше був допущений до наступного тесту.

Читайте також: Як гальмується створення ДБР

Другу скаргу відхили через її неналежне оформлення та порушення строків подачі апеляції. Скарга була подана електронною поштою без підпису кандидата та через день після завершення тестування, хоча за правилами мала б подаватися впродовж двох годин.

Крім того, конкурсна комісія призначила додатковий день, у який двоє кандидатів зможуть пройти тест на знання законодавства. Це рішення комісія мотивувала тим, що зазначені конкурсанти з поважних причин (проблеми зі здоров’ям) не змогли бути присутніми на тесті минулої суботи, про що надали відповідні довідки. Вони зможуть пройти тестування 4 листопада і будуть допущені до наступного тесту.

«Це буде єдиний день, в який кандидати зможуть скласти тест на знання законодавства, оскільки комісія не може постійно переносити тестування, а зазначені кандидати мають скласти тест до 5 листопада, адже цього дня відбудеться тестування на загальні навички», - пояснив голова комісії Майданик.

Шестеро кандидатів не набрали необхідний мінімальний бал, відтак до наступного кола тестів не були допущені. Ще двоє відмовилися від участі в конкурсі.

Друге коло конкурсу, тестування на загальні навички, розпочнеться 5 листопада о 10.30. Тест складатиметься із 60 питань.

«Цей тест походить із Італії, в Україні він використовувася при формуванні НАБУ, САП та НАЗК. Ми відмовилися від прохідного балу, натомість результати цього тесту враховуватимуть члени конкурсної комісії під час співбесід із кандидатами», - пояснив член комісії Денис Монастирський.  

Нагадаємо, обрання директора ДБР відбудеться приблизно в лютому 2017 року. До цього конкурсантам необхідно пройти два етапи тестування, спецперевірку та дві співбесіди.

Закон про новий правоохоронний орган – Державне бюро розслідувань, яке має стати одним із ключових у реформованій системі слідчих органів разом із НАБУ та Нацполіцією – Верховна Рада ухвалила у листопаді 2015 року. За рік розбудова ДБР загальмувалася.

 

схожі новини