Новини 2016-11-13 21:12

Держава профінансує половину вартості фільму "Ворошиловград" за книгою Жадана

Іншу частину коштів автори стрічки сподіваються отримати від іноземних партнерів.

В Україні з державного бюджету профінансують 50% вартості екранізації книги Сергія Жадана «Ворошиловград». Про це повідомив режисер майбутньої стрічки Ярослав Лодигін.

За його словами, знайти «приватні» кошти в Україні на подібні проекти зараз майже неможливо.

«Ми отримали 50% запланованого бюджету від держави, від Держкіно. Тут я хотів би відзначити те, наскільки прозоро все пройшло: і конкурс, і те, що відбувається зараз. Бо виграти конкрус — це лише одна частина, інша справа отримати гроші, потім звітувати про ці гроші. І можу сказати, що Держкіно допомагає зробити цей фільм ближчим», — сказав він.

За його словами, зйомки фільму мають розпочатися влітку, а на початку 2019 року «Ворошиловград» вийде на екрани кінотеатрів.

«Зйомки ми плануємо почати у серпні наступного року. Якщо все буде добре, то в 2018 році цей фільм з’явиться для фестивального прокату і ближче до кінця 2018 року, або на початку 19-го року він може з’явитися на українських кінотеатральних екранах. Така довга робота, але що тут зробиш», — додав Лодигін.

Дивіться також: Білоруський гурт зняв кліп на вірш Сергія Жадана

Нагадаємо, що «Ворошиловград» опинився серед переможців Дев'ятого конкурсного відбору кінопроектів.

Також проект екранізації роману Жадана виграв конкурс на німецькому кінофорумі. 

Автор роману Сергій Жадан опублікував «Ворошиловград» у 2010 році. Роман отримав кілька престижних літературних премій (у тому числі «Краща українська книга десятиліття» від BBC) і був переведений на англійську, польську, французьку, російську та німецьку мови. Книга розповідає про молодого хлопця, який змушений повернутися в рідне місто Луганської області, щоб захистити своє майно від бандитів.

Раніше повідомлялося, що «Ворошиловград» опинився серед переможців Дев'ятого конкурсного відбору кінопроектів.