Новини 2016-11-15 17:51

ГПУ оголосила підозру екс-голові правління банку "Фінанси та Кредит"

Одночасно в розтраті підозрюють одного з заступників голови.

Генеральна прокуратура України оголосила про підозру колишньому голові правління банку "Фінанси та Кредит", а також одному з його заступників. Про це повідомляє прес-служба ГПУ.

Вони підозрюються за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата в особливо великих розмірах).

Встановлено, що посадові особи АТ "Фінанси та Кредит" за попередньою змовою з іншими особами, шляхом укладення договору поруки з нерезидентом України (одним з банків, який знаходиться в Австрії), перерахували на кореспондентські рахунки цієї установи грошові кошти в розмірі майже 54 млн доларів, які призначалися в якості гарантій з боку українського банку-поручителя ризикової діяльності офшорної компанії, зареєстрованої на Кіпрі", - йдеться в повідомленні.

Надалі, в результаті фінансових махінацій було завдано збитків вкладникам банку в особливо великих розмірах.

"Прокуратурою подано до суду клопотання про застосування до підозрюваних запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою", - резюмували в ГПУ.

Банк "Фінанси та Кредит" заснований в 1990 році. Його основним бенефіціаром виступає український бізнесмен, народний депутат Костянтин Жеваго.

НБУ відніс банк "Фінанси та Кредит" до категорії неплатоспроможних з 17 вересня 2015 року, а 17 грудня ухвалив постанову про відкликання у нього банківської ліцензії та ліквідації.

Нацбанк заявляв про намір відсудити у Жеваго заставу рефінансування "Фінанси та Кредит", яким стало особисте фінансове поручительство в розмірі 1,45 млрд грн.

Крім того, з реєстру судових рішень з посиланням на повідомлення Святошинського управління поліції відомо, що 11 травня цього року внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального злочину, передбаченого ст.190 ч.1 Кримінального кодексу (шахрайство), за фактом вчинення посадовими особами банку і його власником шахрайських дій.

У серпні правоохоронці проводили обшук в офісі банку "Фінанси та Кредит".

У жовтні суд заарештував Олександра Демченка, колишнього помічника Костянтина Жеваго, який підозрюється у виведенні активів банку на суму понад 1 мільярд гривень.