Новини 11:55

Порошенко пообіцяв стати першим спонсором фонду для Музею Майдану

За словами президента, музей розташують на Алеї Героїв Небесної сотні.

Президент України Петро Порошенко повідомив, що виступає ініціатором відкриття на Алеї Героїв Небесної сотні в Києві Музею-меморіалу Революції Гідності. Про це він сказав на урочистостях з нагоди річниці Революції гідності в понеділок у Києві.

"Виступаю ініціатором і першим спонсором створення благодійного фонду зі збору коштів для будівництва Музею-меморіалу і для проведення міжнародного конкурсу на його кращий проект", - заявив він.

Президент підкреслив, що приймає з цього питання політичне рішення і дає відповідні розпорядження щодо виділення земельної ділянки для цього Музею.

"Якщо потрібно взяти на себе політичну відповідальність, видати розпорядження, щоб саме там, на території, яка безпосередньо прилягає до місць загибелі під час Революції Гідності, я цю політичну відповідальність беру на себе і даю розпорядження (про виділення земельної ділянки - Ред.)", - сказав Порошенко.

При цьому глава держави додав, що створення Музею має стати "всенародною справою". "Спорудження, наповнення та підтримка в подальшому діяльності Музею революції буде логічним продовженням ідеї революції Майдану", - підкреслив президент.

Нагадаємо, в січні в Україні зареєстрували Музей Майдану - Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні - Музей Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Директором призначили Ігоря Пошивайла, але питання з розташуванням не вирішили.

Президент Петро Порошенко наголосив, що в Державному бюджеті 2017 року має бути передбачене фінансуваннябудівництва Музею воїнам АТО та Музею Героям Небесної Сотні. Він зазначив, що до Дня захисника України (14 жовтня) необхідно прозвітувати про Музей воїнам АТО, а до річниці Революції Гідності (21 листопада) - щодо музею Героїв Небесної Сотні.

схожі новини