Новини 12:16

У ГПУ розповіли, скількох осіб цьогоріч запідозрили у держзраді

Водночас у прокуратурі повідомили, що не ведуть облік даних про тих, хто сприяв терористичній групі чи терористичній організації.

Протягом 2016 року у скоєнні кримінальних правопорушень за статтею 111 Кримінального кодексу України (державна зрада) оголошено про підозру 66 особам. Про це Тижню повідомили у Генеральній прокуратурі України.

Також, за даними відомства, ще проти 55 осіб провадження закінчені.

Як зазначають у ГПУ, до п'яти підозрюваних на момент скерування застосували запобіжний захист у вигляді тримання під вартою.

У той же час у прокуратурі повідомили, що не ведуть облік даних про осіб, які скоїли злочини за частиною 1 статті 258-3 Кримінального кодексу України (сприяння терористичній групі чи терористичної організації).

Як повідомляли ЗМІ, 22 листопада прокуратура Запорізької області за матеріалами низки перевірок і оперативно-розшукових заходів на Запорізькій АЕС внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань інформацію про злочини, передбачені ст. 111. КК України - "Державна зрада", ст. 113 КК України - "Диверсія" і ст. 255 КК України - "Створення злочинної організації".

Підставою для відкриття кримінального провадження  стали дані, що свідчать про те, що з 2014 року на Запорізькій АЕС діє злочинна група, члени якої підтримують відносини з громадянами РФ, від яких отримують рекомендації щодо методів завдання збитку економічної безпеки України, зокрема з виведення фінансових коштів за кордон і створення умов для зупинки ЗАЕС.

Злочинців, які діяли на Запорізькій АЕС, викрили завдяки активності працівників станції.