Новини 2016-11-28 09:35

Угорські спецслужби мають дані про зв'язки місцевих неонацистів з дипломатами РФ - FT

Зазначається, що у Будапешті знали про те, що РФ надавала допомогу екстремістам.

Угорські спецслужби встановили, що російські дипломати і люди в російській військовій формі брали участь у тренуваннях угорської неонацистської організації "Рух Національний фронт" (MNA).

Про це повідомляє Financial Times з посиланням на джерела. За даним видання, журналісти отримали доступ до листування лідерів організації, у якій обговорювалося отримання фінансової допомоги з Москви. 

Увага до MNA виникла після того, як угорська поліція провела операцію з арешту лідера організації Іштвана Дьоркоша. Останній називав себе нацистом і захоплювався угорським нацистом Ференца Салаші.

Під час поліцейської операції він забарикадувався в своєму будинку і почав відстрілюватися. В результаті один поліцейський був убитий. Наразі Дьоркош сидить у в'язниці і підозрюється в скоєнні цілої нихзки злочинів.

За словами джерел видання в спецслужбах, в Будапешті знали про надання Росією допомоги екстремістам.

Повідомляється, що влада Угорщини не піднімала це питання, оскільки боялась, що Москва відмовить в реалізації економічних проектів. Йдеться про постачання газу і будівництво двох реакторів на АЕС в місті Пакш.

Як інформувало раніше СБУ, спецслужби РФ намагались створити мережу інформаторів у ВМС України.

схожі новини