Новини 2016-11-28 12:17

Проросійський Фійон став єдиним кандидатом від французьких правоцентристів

Політик отримав під час голосування майже удвічі більше голосів, ніж його суперник.

У другому турі праймеріз французьких консерваторів, який відбувся у неділю, 27 листопада, здобув перемогу колишній прем'єр-міністр країни Франсуа Фійон. 

62-річний політик отримав під час голосування майже удвічі більше голосів, ніж його суперник Ален Жюппе. Він буде балотуватися на президентських виборах навесні 2017 року.

Фійон, якого оглядачі називають проросійським кандидатом, позиціонує себе політиком-реформатором, обіцяючи у разі обрання президентом здійснювати радикальні реформи.

Зокрема, знизити державні видатки на 100 мільярдів євро упродовж п'яти років, скоротити близько 500 тисяч робочих місць у державному секторі і підвищити пенсійний вік з 62 до 65 років.

У боротьбі з високим рівнем безробіття Фійон також хоче зменшити податки та відрахування для підприємців і скасувати 35-годинний робочий тиждень. У зовнішній політиці він робить ставку на зближення з Росією.

Як очікується, під час виборчої кампанії Фійон змагатиметься з очільницею ультраправого "Національного фронту" Марін Ле Пен.

У другому раунді праймеріз брали участь два кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів під час першого раунду

Екс-президент Франції Ніколя Саркозі набрав на праймеріз лише 21,7% і заявив про завершення карʼєри політики.

схожі новини