Новини 2016-11-29 14:17

Омбудсмени України та РФ досі не знайшли механізму повернення ув'язнених у Криму українців

Лутковська і Москалькова домовилися розробити такий механізм ще у червні.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська висловила сподівання, що російська сторона знайде механізм передачі 17-ти українських засуджених з Криму на материкову частину України, і це питання буде вирішене. Про це Лутовська сказала журналістам у Києві.

"Рішення цього (питання передачі 17-ти українських в'язнів - Ред.), на жаль, залежить не тільки від України. Станом на сьогодні механізму, який би дозволив перевезти українських ув'язнених з території Криму на материкову частину України справді немає", - сказала вона.

Український омбудсмен зазначила, що звернулася до своєї російської колеги з пропозицією розробити внутрішній механізм між двома омбудсменами з цього питання.

"У цій ситуації мені простіше. Для мене переміщення (ув'язнених - Ред.) з Криму в Херсон рівносильне переміщенню з Полтави до Харкова. Для омбудсмена РФ ситуація ускладнюється тим, що необхідно придумати підстави, чому людину треба вивезти з колонії, привезти, умовно кажучи, в Чонгар (пункт пропуску в Херсонській області на адміністративному кордоні з Кримом - Ред.) і передати мені", - пояснила Лутковська.

Вона підкреслила, що "російський омбудсмен продовжує шукати такий механізм", і є надія, що його знайдуть, але поки рішення проблеми затягується.

Разом з тим, Лутковська запевнила, що з боку російської колеги "є розуміння, що ми повинні співпрацювати в цій сфері, і ми зобов'язані захистити права людини". "Це дає надію на те, що механізм буде", - додала вона.

При цьому український омбудсмен не вказала, в які терміни це питання може бути вирішене. 

Нагадаємо, після анексії Криму українська влада звернулася до Росії з вимогою передати Україні осіб, які були засуджені вироками українських судів і відбували покарання на території АР Крим чи Севастополя, проте тоді російський омбудсмен Елла Памфілова відповіла, що це можливо лише згідно з Конвенцією про передачу засуджених осіб. Конвенція передбачає переміщення засуджених осіб із території однієї держави на територію іншої. Відтак Україна не може використовувати Конвенцію про передачу засуджених осіб щодо людей, які перебувають у Криму, тому що вважає Крим українською територією.

У червні уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася з російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 громадян України, яких утримують у місцях несвободи в окупованому Росією Криму, на територію материкової України. Вона теж підтвердила, що цей список іще не повний і буде обговорюватися далі.

Детальніше про ситуацію з українцями, які залишилися в місцях несвободи в анексованому Криму, читайте в матеріалі Тижня "У подвійній неволі"

схожі новини