Новини 2016-12-01 10:11

У купівлі Лещенком скандальної квартири виявили адмінпорушення – НАЗК

Нардепа з адвокатом запрошують 1 грудня ознайомитися з протоколом.

Національне агентство з питань запобігання корупції завершило перевірку факту придбання народним депутатом України Сергієм Лещенком квартири в Києві. У діяx депутата виявили ознаки адміністративного правопорушення. Про це інформує прес-центр НАЗК.

Згідно з текстом НАЗК встановило, що при купівлі квартири загальною площею 192 кв. м і вартістю 7 млн 550 тис. гривень у новому будинку в історичному центрі Києва Сергій Лещенко одержав подарунок у вигляді знижки на вартість квартири, яка була надана забудовником.

" Будучи на момент придбання неруxомості  народним депутатом України, тобто суб’єктом, на якого поширюються вимоги статей  23, 24 Закону України «Про запобігання корупції», Сергій Лещенко одержав подарунок, вартість якого  у 1307,43 разів перевищила мінімальну заробітну плату (загальна сума знижки склала  1 млн 801 тис. 648 гривень)", – йдеться у повідомленні.

Відповідно до вимог законодавства України про адміністративні правопорушення,  уповноважена особа Національного агентства склала  протокол  на народного депутата  (відповідно до ч. 1 ст. 1725 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Таке порушення встановлених законом обмежень щодо одержання подарунків карається накладенням штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією подарунка.

НАЗК також повідомляє, що розпочато процедуру ознайомлення Сергія Лещенка з протоколом про адміністративне правопорушення.

"Із метою забезпечення прозорості процесу та уникнення політичних маніпуляцій народному депутату було запропоновано здійснювати відеофіксацію, від якої він категорично відмовився. Сергій Лещенко також відмовився ознайомлюватися з адміністративним протоколом без свого адвоката. Тому Національне агентство запрошує народного депутата та його захисника прибути сьогодні, 1 грудня 2016 року, в будь-який час до агентства для завершення процедури ознайомлення з протоколом", – сказано в тексті. 

Читайте також: Нардеп Лещенко купив квартиру за 7,5 млн грн. Реакція соцмереж

Нагадаємо, що Національне агентство з питань запобігання корупції  розпочало перевірку матеріалів НАБУ щодо купівлі квартири депутатом від БПП Сергієм Лещенком 20 вересня цього року.

Раніше в Антикорупційному бюро виявили низку порушень, допущених депутатом від БПП Сергієм Лещенком при купівлі квартири.