Новини 2016-12-08 19:46

Правозахисники повідомили про смерть двох українців у в'язницях Росії та Криму

Валерій Керімов помер у вересні, Сергій Глиняник - у серпні.

У виправних колоніях на території окупованого Криму і Російської Федерації зафіксована смерть двох громадян України. Про це йдеться у звіті Кримської правозахисної групи.

Повідомляється, що уродженця Генічеська Валерія Керімова вивезли з Криму в виправну колонію № 1 Республіки Адигея, де він помер у вересні, ймовірно, від туберкульозу та гепатиту. Його смерть підтвердила голова моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер.

Інший громадянин України Сергій Глиняник помер в кінці серпня в СІЗО №1 Сімферополя через ненадання медичної допомоги. 

Нагадаємо, в українському МЗС у відповідь на запит Тижня повідомили, що станом на 1 квітня було відомо про 170 випадків повторного засудження українців і про 179 випадків вивезення їх з анексованого Криму до Росії. За інформацією правозахисників, кількість вивезених Росію в'язнів - щонайменше 2200 людей.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що домовилася з російською колегою Тетяною Москальковою про механізм передачі 18 громадян України, яких утримують у місцях несвободи в окупованому Росією Криму, на територію материкової України. Вона теж підтвердила, що цей список іще не повний і буде обговорюватися далі.

Детальніше про ситуацію з українцями, які залишилися в місцях несвободи в анексованому Криму, читайте в матеріалі Тижня "У подвійній неволі"

схожі новини