Новини 2016-12-15 10:36

Україні й Путіну на саміті ЄС можуть послати неправильний політичний сигнал – FT

Найбільш спірним буде сигнал про перспективи зближення України з Європейським союзом.

У четвер, 15 грудня, в Брюсселі відбудеться одноденний саміт лідерів країн Євросоюзу. Європейські лідери дедалі більше розходяться в поглядах на те, як саме впливати на своїх сусідів - через торгівлю, переговори про членство або санкції, пише Financial Times.

Як висловився один дипломат, який бере участь в підготовці саміту, зібрані докупи наявні проблеми перетворюються у вкрай небезпечне мінне поле.

Лідери європейських держав обговорюватимуть декларацію, спрямовану на те, щоб дати можливість Нідерландам ратифікувати угоду про асоціацію з Україною.

Залежний від поразки на торішньому референдумі, голландський прем'єр-міністр Марк Рютте погрожує зірвати угоду, якщо він не отримає твердих гарантій того, що Україна не стоїть у черзі на входження до Євросоюзу.

ЄС готує декларацію, яка має відповідати цим вимогам. Однак з політичної точки зору, той сигнал, який він пошле як Путіну, так і Україні, - це зовсім не та чітка відповідь, яку багато європейських лідерів хотіли б дати на російську агресію, йдеться в статті.

Найбільш спірним є сигнал про перспективи зближення України з Європейським союзом. Проект декларації вказує, що угода про асоціацію "не надає Україні статусу країни-кандидата", а також не містить зобов'язань про те, що це буде зроблено в майбутньому.

З легальної точки зору, текст абсолютно нешкідливий, проте політичний сигнал, що посилається Москві і Києву, - це, за словами одного з послів Євросоюзу, повна катастрофа.

Якусь єдність в питанні Росії все ж буде продемонстровано, пише видання, оскільки Ангела Меркель і Франсуа Олланд планують виступити з пропозицією про продовження дії накладених на Москву санкцій у зв'язку з агресією щодо України. 

Однак дипломати побоюються, що ця демонстрація рішучості може бути підірвана розбіжностями в питанні Сирії і того, чи повинна Європа зайняти жорсткішу позицію щодо участі Москви в цій війні, пише Financial Times.

Нагадаємо, 15 грудня лідери Євросоюзу заслухають прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте щодо пропозицій його уряду про умови завершення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

Рютте наполягає на тому, щоб угода про асоціацію не надавала Україні оборонних гарантій і не була кроком до членства в ЄС, інакше Нідерланди зірвуть угоду.

схожі новини