Новини 16:50

У Варшаві перед будівлею Сейму відбуваються протести опозиції

Протести почались у п'ятницю ввечері, після голосування за бюджет.

У суботу, 17 грудня, перед будівлею Сеймому відбуваються протести. При цьому група депутатів знаходиться у залі засідань.

У п'ятницю ввечорі під час засідання Сейму, представники опозиційних партій, протестуючи проти виключення з засідання депутата Міхала Щерби та проти обмежень роботи журналістів у приміщенні парламенту, заблокували трибуну. 

Після кількагодинної перерви частина депутатів зібралася у Колонній залі Сейму, де продовжила роботу і прийняла бюджет на 2017 рік. Опозиціонери вважають, що голосування було нелегальним.

Перед парламентом – на знак солідарності – зібралися протестуючі, здебільшого члени та прихильники Комітету Оборони Демократії (КОД), які перебували просто неба усю ніч.

Під час нічного виїзду з території Сейму автомобілів з лідерами правлячої партії Право і Справедливість, протестувальники намагалися їх заблокувати. Поліція витіснила тих, хто заважав пересуванню автомобілів.

У суботу протести перед Сеймом продовжились, а невелика група депутатів, представників опозиції, залишилась у залі засідань.

У суботу зранку відбулось засідання правління опозиційної партії Громадянська Платформа, на якому обговорюються останні події у Сеймі.

Учасники демонстрацій закликали президента Анджея Дуду накласти вето на закон про масові зібрання і заявили про постійні протести перед офісами правлячої партії Право і Справедливість у регіонах. Вони також наголошували на необхідності проведення прискорених виборів, тримали в руках прапори Польщі та ЄС, співали національний гімн і скандували «Ми не віддамо свободи», «Ганьба», «Вільні ЗМІ» та висловлювали намір протестувати до Різдва, до Нового року, а може й довше.

Тим часом, у залі засідань польського парламенту продовжують перебувати опозиційні депутати. Лідери Громадянської Платформи та Сучасної заявили, що їхній протест триватиме принаймні до 20 грудня, коли почнеться наступне засідання Сейму.

Стало відомо, що у вечірніх теленовинах «Wiadomości» TVP прозвучить спеціальний виступ керівника уряду Беати Шидло.

Нагадаємо, глава МВС Польщі Маріуш Блащак заявив, що дії опозиції у польському Сеймі можна охарактеризувати як спробу захоплення влади. 

схожі новини