Новини 14:42

Генштаб повідомив, коли в Україні створять електронну базу призовників

Створення реєстру дасть можливість отримувати оперативну інформацію про військовозобов'язаних.

Протягом двох років буде створений Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних. Про це повідомив перший заступник начальника головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу ЗСУ Микола Садеков на брифінгу у вівторок в Києві.

"Після прийняття закону стратегічним оборонним бюлетенем нам дається два роки для того, щоб в повному обсязі зробити цей реєстр", - сказав він.

За словами Садекова, створення Єдиного державного електронного реєстру "дасть можливість мати оперативну актуальну інформацію в он-лайн режимі про наявний ресурс військовозобов'язаних, дасть можливість оперативно роздруковувати необхідні довідки", зменшить корупційні складові у військових комісаріатах ​​і не дасть можливість громадянам ухилятися від мобілізації.

Представник Генштабу ЗСУ відзначив, що в Реєстрі буде інформація не тільки про військовозобов'язаних, а й про призовників.

При цьому він повідомив, що з введенням електронного реєстру військовозобов'язаних в Міноборони не відмовляться від "паперового обліку". "Поки що передбачається, що ми збережемо ведення обліку в паперовому вигляді", - сказав Садеков.

Він висловив надію, що Верховна Рада України на початку 2017 року ухвалить закон про Єдиний державний реєстр військовозобов'язаних (№2504а-д).

Як повідомлялося, парламент прийняв відповідний законопроект в першому читанні 18 жовтня, а 6 грудня направив його на підготовку до повторного другого читання в профільний комітет.

Раніше у Міністерстві оборони повідомили, що розробили програмне забезпечення та виділили кошти на створення електронної бази призовників.

схожі новини