Новини 2016-12-29 23:05

Путін підписав закон про дозвіл застосовувати силу до засуджених

Згідно з законом, такі заходи допускаються у разі виникнення небезпеки для здоров’я і життя співробітників ФСВП.

Президент Росії Владімір Путін підписав закон, що дає право працівникам Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби і вогнепальну зброю проти ув’язнених у в’язницях і слідчих ізоляторах.

Згідно з законом, такі заходи допускаються у разі виникнення небезпеки для здоров’я і життя співробітників ФСВП.

Законопроект був внесений до Держдуми Росії у травні 2015 року. Його різко розкритикували правозахисники.

Поправки до нього депутати ухвалили у грудні 2016 року – за місяць після того, як було оприлюднено лист ув’язненого опозиційного активіста Ільдара Дадіна про тортури у колонії. Із законопроекту насамперед було виключено право співробітників ФСВП застосовувати фізичну силу, зброю і спецзасоби за порушення режиму утримання, а також стріляти по великому скупченню людей, якщо можуть постраждати випадкові особи.

Держдума Росії ухвалила документ 21 грудня цього року.

Нагадаємо, заарештований у Росії "кримський диверсант" Андрій Захтей подав заяву в Слідчий комітет РФ щодо жорстоких тортур з боку працівників ФСБ. За словами Захтея, протягом двох днів його катували працівники спецслужб. 

Крім того, адвокат засудженого в Росії українського політв’язня Олександра Костенка Дмітрій Сотніков опублікував підтвердження інформації про катування його підзахисного.

схожі новини