Новини 11:11

The Economist: У 2017-му Індія випередить Китай за темпами економічного зростання

Індія має великий потенціал і цьогоріч доведе, що здатна втримати, ба навіть розвинути його.

Два роки поспіль Індія спритно обходить Китай у сенсі економічного зростання, і повторить це 2017-го. Населення її теж примножується швидше. Про це пише британський тижневик The Economist.

Згідно з прогнозом, у якийсь момент протягом наступного десятиліття індійців стане більше, ніж китайців. І якщо в останніх населення старішатиме, то Індія пожинатиме дивіденди від зростання кількості працездатних громадян, що мають на утриманні менше людей.

«Щоб перегнати Китай в інших сферах, Індії треба більше часу: вона тільки тепер наближається до показника грамотності населення на рівні 70% (Китай його досяг іще у 1980-х), а також до рівня доходів на особу в Піднебесній початку 2000-х. Однак Індія має великий потенціал і 2017-го доведе, що здатна втримати, ба навіть розвинути його», — йдеться в матеріалі.

Видання зазначає, що в Індії значно більше безладу та правової плутанини, ніж у Китаї, і стільки само економістів, які кажуть протилежні речі. Єдине, в чому вони погоджуються: нині країна переживає злет. Низькі ціни на нафту й рясні дощі потихеньку ставлять економіку сільської місцевості на ноги, а зниження інфляції та відсоткових ставок створюють сприятливу атмосферу для споживачів у містах. Новопризначений голова Резервного банку Індії Урджит Патель, швидше за все, не відступиться від стратегії низької інфляції. Уряд Нарендри Моді, може, й не виконав передвиборних обіцянок щодо процвітання вже найближчим часом, проте серйозних суперників у нього до парламентських виборів 2019 року не передбачено. Навіть критики визнають, що влада обмежила корупцію, покращила інфраструктуру і провела чимало перспективних перетворень.

«Досі не помітні результати реформ більше відчуватимуться 2017 року. Довгоочікуваний загальний податок на товари й послуги має діяти від квітня. Він зітре внутрішні бар’єри для торгівлі, врівноважить регіональні та центральний бюджети Індії, а також знизить видатки бізнесу (Китай запровадив його в 1991 році). Інші реформи заохочують нових гравців заходити на ринок фінансових послуг і таким чином пожвавлюють його (досі тут довгий час домінували інертні державні компанії). Чимало успішних початківців сподіваються скористатися урядовими програмами на кшталт Aadhaar — унікальної системи ідентифікації, в якій уже зареєстровано біометричні дані понад 1 млрд громадян. Призначення таких програм — ефективніше поширювати послуги серед бідного населення, щоб відкрити йому доступ до банків і вивести масштабну частину економіки з тіні. Оптимісти кажуть, що Індія може перескочити етап Промислової революції і приземлитися відразу в цифровій добі», — пише The Economist.

Детальніше читайте у свіжому щорічному спецпроекті журналу The Economist та «Українського тижня» «Світ у 2017»

схожі новини