Новини 2017-01-16 11:25

РФ має виконати свої зобов'язання з безпеки для реалізації політичної частини мінських угод - Байден

За словами віце-президента США, санкції проти РФ повинні зберігатися до виконання Мінських домовленостей і повернення Криму.

Віце-президент США Джозеф Байден заявив, що політична частина Мінських угод повинна бути виконана в повній мірі тільки після реалізації Росією своїх зобов'язань в сфері безпеки. Про це він заявив під час спільного брифінгу з президентом України Петром Порошенком.

"Дозвольте мені бути з вами відвертим. Політична частина угоди не може бути реалізована до тих пір, поки не припиниться насильство з боку Росії. Тільки після того як Росія і її послідовники на сході виконають свої зобов'язання щодо припинення бойових дій і дадуть Донбасу можливість встановити мир і безпеку, можна очікувати від України повного виконання своїх політичних зобов'язань", - заявив віце-президент США.

Крім того, Байден вважає, що міжнародні санкції проти Російської Федерації повинні зберігатися до виконання нею взятих на себе зобов'язань в рамках Мінських домовленостей, а також повернення Україні окупованого Криму.

"Разом з нашими партнерами з Євросоюзу і "Великої сімки" ми дали зрозуміти, що санкції повинні тривати, поки Росія повністю, підкреслюю - повністю, не виконає свої зобов'язання за Мінськими домовленостями", - сказав він.

Також Дж.Байден підкреслив, що "санкції проти Росії, пов'язані з Кримом, повинні зберігатися поки Росія не поверне Крим Україні".

Раніше повідомлялось, що у понеділок, 16 січня, відбулась зустріч президента України Петра Порошенка з віце-президентом США Джозефом Байденом.

Перед тим Байден провів зустріч з прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом.

Нагадаємо, планувалося, що віце-президент США Джо Байден з 15-18 січня відвідає Україну. Пізніше стало відомо про перенесення візиту на добу.

У Білому домі розповіли, що його поїздка в Україну «підкреслить підтримку США та його особисту участь у забезпеченні підтримки незалежності України, демократичного розвитку, процвітання і безпеки».

схожі новини