Новини 11:33

Семерак повідомив, скільки компаній подали заявки на розвиток сонячної енергетики в Чорнобильській зоні

Заявки на оренду землі у зоні відчуження надійшли від 39 компаній.

Інвестиційні пропозиції на будівництво сонячних електростанцій в зоні ЧАЕС надійшли з Китаю, Німеччини, Ірландії, Данії, Австрії, Болгарії, Білорусі, а також України. Загалом було подано 39 заявок. Про це повідомив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

«Ми отримали 39 заявок від компаній, які зацікавлені в оренді землі для будівництва сонячних електростанцій у зоні відчуження», - повідомив Семерак.

За його словами, аби пропозиція видавалася привабливішою, Уряд знизив вартість оренди державного майна та спростив процедуру оренди землі на території Чорнобильської зони.

«Ми хочемо, щоб був прибуток від інвестицій», - наголосив посадовець.

У Мінекології зазначили, що наразі завершився перший етап збирання заявок від інвесторів.

Нагадаємо, 15 грудня 2016 року Державне агентство України з управління зоною відчуження розпочало надавати у користування земельні ділянки для будівництва об'єктів сонячної генерації.

Читайте також: Британський професор: Україна має зосередитися на енергоефективності

Інвесторам, які висловлять зацікавленість у реалізації проекту обіцяють державну щодо оформлення права оренди земельних майданчиків. 

Раніше Європарламент закликав країни ЄС і далі зменшувати залежність від російського газу шляхом підвищення енергоефективності