Новини 2017-01-18 08:35

США ввели санкції проти лідера боснійських сербів

Мілорад Додік опинився в санкційному списку за те, що перешкоджав виконанню Дейтонської мирної угоди 1995 року.

США внесли в санкційний список президента Республіки Сербської у складі Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка за те, що перешкоджав виконанню Дейтонської мирної угоди. Про це йдеться в офіційному прес-релізі на сайті Міністерства фінансів США.

Повідомляється, що Додік опинився в санкційному списку за те, що перешкоджав виконанню Дейтонської мирної угоди 1995 року.

"Перешкоджаючи Дейтонським угодам, Мілорад Додік представляє серйозну загрозу для суверенітету і територіальної цілісності Боснії і Герцеговини", - зазначив директор підрозділу Мінфіну США, відповідального за санкції (OFAC) Джон Сміт.

Нагадаємо, що наприкінці 2016 року лідер боснійських сербів Мілорад Додік оголосив про намір провести "дуже важливий референдум щодо майбутнього" Республіки Сербської.

За його словами, в першій половині 2017 року Республіка Сербська зажадає свій статус, щоб бути представленою у світі, але для цього необхідна єдність усіх політичних чинників.

Боснійські серби на референдумі 25 вересня абсолютною більшістю проголосували за те, щоб зберегти 9 січня "Днем Республіки Сербської" в якості національного свята, попри заборону Конституційного суду Боснії і Герцеговини.

Як відомо, у листопаді 2015 року Конституційний суд БіГ заборонив святкування "Дня Республіки Сербської". Республіка Сербська, одна з двох державотворчих частин БіГ, відзначає своє свято щорічно з 9 січня 1992 року.

Аналітики відзначають, що ігноруючи рішення суду щодо заборони свята 9 січня, Додік ставить під сумнів Дейтонську мирну угоду, яка поклала кінець кривавому конфлікту на території Боснії першої половини 90-х років ХХ століття.

Зазначимо, що Дейтонські угоди, підписані з ініціативи Англії та США між учасниками громадянської війни в Боснії та Герцеговині у листопаді 1995 року, передбачають врегулювання конфліктів у цьому регіоні. Згідно з Дейтонськими угодами, Боснія і Герцеговина залишається єдиною державою.

Також нагадаємо, Кримінальний суд у Гаазі визнав Радована Караджича – лідера боснійських сербів у часи громадянської війни в країні у 90-х роках, винним у геноциді та військових злочинах і засудив його до 40 років в'язниці.