Новини 2017-01-18 14:17

Байден застеріг ЄС від кібератак з боку Росії для втручання у вибори

Віце-президент США назвав РФ найбільшою загрозою ліберальному світовому порядку.

Віце-президент США Джо Байден назвав Росію найбільшою загрозою ліберальному світовому порядку і заявив, що Москва намагається послабити ЄС. Відповідну заяву він зробив, виступаючи на черговій сесії Всесвітнього економічного форуму в швейцарському Давосі, передає Reuters.

Байден застеріг, що кібератаки з боку РФ можуть знову відбутись під час виборів у європейських країнах, які заплановані у 2017 році, зокрема, в Німеччині, Франції та Нідерландах.

"Враховуючи, що у багатьох країнах Європи в цьому році відбудуться вибори, нам варто чекати нових спроб Росії втрутитися в демократичний процес. Це трапиться знову, я вам обіцяю. І мета Росії зрозуміла: зруйнувати міжнародний ліберальний порядок", - заявив віце-президент.

Розвідка США за наказом Обами представила 6 січня доповідь, в якій звинуватила Росію у втручанні в президентські вибори США. У ній говориться, що президент Росії Владімір Путін особисто наказав провести в 2016 році кампанію щодо впливу на вибори президента США. У звіті сказано, що російський уряд прагнув підвищити шанси Трампа Перемогу шляхом дискредитації Хілларі Клінтон.

Після цього новообраний президент США Доналд Трамп визнав факт причетності Російської Федерації до кібератак на інфраструктуру США, але не вважає, що згадані атаки вплинули на результати виборів. 

Німецькі чиновники заявили, що вони розслідують безпрецедентне поширення фейкових новин на тлі повідомлень про прагнення росіян вплинути на вибори у країні.

Тому перед виборами до Бундестагу в Німеччині вдосконалюють засоби боротьби з можливими хакерськими атаками. Також спецслужби Німеччини вимагають надати повноваження для відповіді на кібератаки.

схожі новини