Новини 15:34

Під Києвом невідомі сплюндрували український та польський меморіали жертвам НКВС

Володимир В'ятрович зазначив, що вандали залишили сліди, як у Гуті Пеняцькій на Львівщині.

У Биківні під Києвом невідомі сплюндрували український та польський меморіали жертвам НКВС на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Про це написав у Facebook голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Вандали, які, швидше за все, зробили це уночі, залишили сліди, схожі на ті, що в Гуті Пеняцькій", - написав В'ятрович.

Міністерство культури уточнило, що інцидент трапився в ніч на 25 січня. Невідомі червоною олійною фарбою обписали меморіальні стіни  та центральний монумент на українській частині Міжнародного меморіалу жертвам тоталітаризму, польську стіну пам’яті та вхідну конструкцію польського військового цвинтаря. Також вони намагалися зруйнувати домкратом вхідну стелу на польській частині Меморіалу.

На територію заповідника викликали поліцію.

Як повідомлялося, на Львівщині в Гуті Пеняцькій невідомі розгромили пам'ятник полякам, які загинули від рук нацистів в 1944 році. Посол України в Польщі Андрій Дещиця засудив знищення пам'ятника. Поліція відкрила провадження за ч.3 ст.161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань) Кримінального кодексу України.

схожі новини