Новини 2017-01-27 12:09

Прах Олександра Олеся поховають у неділю на Лук'янівському кладовищі

Перед цим відбудеться панахида у Володимирському соборі та громадське прощання.

Прах українського письменника Олександра Олеся перепоховають у неділю, 29 січня, на території Державного історико-меморіального Лук'янівського заповідника в Києві. Про це повідомив міністр культури України Євген Нищук.

"Саме 29 січня, в день пам'яті героїв Крут, буде прощання з Олександром Олесем і поховання... Він буде похований на Лук'янівському кладовищі", - сказав міністр на брифінгу в п'ятницю в Києві.

Нищук уточнив, що Олеся перепоховають на Алеї почесних поховань.

За словами міністра, панахида відбудеться у Володимирському соборі о 12.00, очолить її предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет (Денисенко), а о 13.30 на Лук'янівському кладовищі відбудеться громадське прощання.

Нищук зазначив, що під час обговорення місця перепоховання праху Олександра Олеся обговорювалося як варіант і Байкове кладовище, але через те, що, можливо, в майбутньому будуть перепоховання інших видатних українських особистостей, було прийнято рішення про Лук'янівське кладовище.

"З урахуванням того, що подібні ситуації або ситуація, де держава буде клопотати про перепоховання, можливо, з часом інших відомих особистостей, або військово-політичної міграції або вчених, або культурних діячів, ми подумали про те, щоб були ще місця і тому вибрали Лук'янівське кладовище », - сказав Нищук.

Міністр також повідомив, що на перепоховання, можливо, приїде родичка Олександра Олеся з Канади.

Нагадаємо, 3 січня останки відомого українського письменника Олександра Олеся, який був похований на Ольшанському кладовищі в столиці Чехії, Празі, примусово ексгумували. Родичі Олеся дали згоду на перепоховання його останків в Україні. 27 січня прах письменника привезли до Києва.

схожі новини