Новини 2017-02-03 23:53

У Дніпрі затримали координатора "схем Курченка" – прокуратура

За даними слідства, підприємець займався координацією у злочинній схемі реалізації 800 тисяч тонн нафтопродуктів.

У Дніпрі правоохоронці затримали підприємця, який був організатором фіктивного вивезення за кордон великої партії нафтопродуктів. Про це повідомили в прес-службі прокуратури Одеської області.

Згідно з повідомленням, затримання санкціоноване судом і здійснене за погодженням з Одеською обласною прокуратурою, яка розслідує кримінальні провадження, пов'язані з незаконними махінаціями з нафтопродуктами ПАТ "Одеський нафтопереробний завод".

"На підставі ухвали Приморського райсуду Одеси затримано у місті Дніпро підприємця, який організував фіктивне вивезення нафтопродуктів через Одеську область. За даними слідства, цей громадянин займався координацією у злочинній схемі реалізації 800 тисяч тонн нафтопродуктів, до якої входили представники фіктивних фірм, працівники Одеської митниці та інших контролюючих органів регіону", - зазначили в прокуратурі.

Як повідомлялося, 3 лютого суд санкціонував взяття під варту трьох посадових осіб Одеської митниці, яким інкриміновано зловживання службовим становищем при вивезенні за межі України нафтопродуктів. Судом визначено суму застави у розмірі 9 мільйонів гривень кожному", - зазначили в прокуратурі.

Нагадаємо, Сергій Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010-2014 роках вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом. Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.