Новини 2017-02-07 11:28

Екс-президент Франції Саркозі постане перед судом

Окрім нього перед судом також постане ще 13 осіб у так званій справі "Бігмаліон".

Колишній президент Франції Ніколя Саркозі постане перед судом у зв'язку зі звинуваченням у незаконному фінансуванні його невдалої передвиборної кампанії 2012 року. Про це рішення французької юстиції повідомили агентства Reuters та AFP.

Тоді Саркозі брав участь у черговий боротьбі за президентське крісло з Франсуа Олландом і Марін Ле Пен. Окрім нього перед судом також постане ще 13 осіб у так званій справі "Бігмаліон".

Як встановило слідство, за допомогою махінацій Саркозі і його партія "Союз на підтримку народного руху" значно перевищили встановлений максимальний ліміт коштів, що виділяються на компанію. Замість €22,5 млн було вкладено не менше ніж €40 млн. Значна частина цієї операції була проведена через рекламну фірму "Бігмаліон".

Нагадаємо, прокуратура Франції також розпочала попереднє розслідування у зв'язку зі скандалом довкола дружини кандидат у президенти Франції Франсуа Фійона.

Французька газета Le Canard Enchaine 25 січня повідомила, що він, будучи депутатом парламенту, влаштував дружину на посаду своєї асистентки. Як наслідок, Пенелопа Фійон, працюючи формально, отримала як працівниця апарату парламенту близько 600 тисяч євро. 

У рамках розслідування у справі дружини Фійона відбулися обшуки у Національних зборах Франції (нижня палата парламенту). Також Франсуа Фійон та його дружина Пенелопа дали свідчення.

Окрім того, іншу кандидатку в президенти Франції Марін Ле Пен звинуватили в тому, що вона привласнила гроші, які виплачувала фіктивним помічникам.