Новини 16:14

Меркель закликала Путіна вплинути на бойовиків Донбасу

Обидва лідери висловили надію на те, що бойові дії на сході України скоро припиняться.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час телефонної розмови закликала президента Росії Владіміра Путіна використати свій вплив на бойовиків, щоб зупинити насильство на Донбасі. Про це заявив прес-секретар німецького уряду Штеффен Зайберт, передає Reuters.

Обидва лідери висловили надію на те, що бойові дії на сході України скоро припиняться.

«Канцлер Німеччини і президент Росії погодилися, що для збереження режиму припинення вогню необхідно докласти нові зусилля, і попросили міністрів закордонних справ і своїх радників із зовнішньої політики залишатися з цього питання в тісному контакті», - зазначили в уряді Німеччини.

У повідомленні Кремля у свою чергу повідомляють, що Меркель і Путін виступають за поновлення переговорів міністрів закордонних справ «нормандського формату» (Україна, Німеччина, Франція, Росія) найближчим часом.

На сайті Кремля зазначається, Пуніт розповів Меркель про дані Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ, як нібито свідчать про те, що українська армія «намагається військовим шляхом змінити ситуацію на лінії зіткнення в свою користь». 

Крім того, йдеться в повідомленні, українська влада «прагне зірвати виконання мінських угод» і використовувати нормандський формат «для прикриття своїх деструктивних кроків».

Раніше президент України Петро Порошенко і канцлер Німеччини Ангела Меркель в рамках переговорів домовилися про низку зустрічей з питання врегулювання ситуації на Донбасі, в тому числі і в "нормандському форматі". 

схожі новини