Новини 08:46

Росія протягом тижня готувала наступ на Авдіївку – США в ОБСЄ

Спостерігачі напередодні ескалації помітили стягування боєприпасів, також бойовики не дозволили їм оглянути місцевість.

У звітах СММ ОБСЄ є докази того, що напередодні загострення ситуації під Авдіївкою російсько-окупаційні війська готували масштабний наступ. Таку заяву 9 лютого зробила під час засідання постійної ради у Відні представник США в ОБСЄ Кейт Бернс.

"За тиждень до початку штурму СММ спостерігала в підконтрольному бойовикам Хрустальному вантажівки з боєприпасами, які формою і розміром відповідали ракетам для РСЗВ. За два дні до початку штурму БПЛА СММ ОБСЄ помітив 45 вантажівок військового типу в камуфляжному забарвленні за 500 метрів від залізничної станції в контрольованій бойовиками Амвросіївці, яка розташована лише за 15 кілометрів від російського кордону. Терористи переслідували спостерігачів СММ і змусили їх залишити місцевість. У той же день СММ було відмовлено в доступі до підконтрольного бойовикам н. п. Маркіне, який розташований менш ніж за 5 кілометрів від російського кордону", — заявила Бернс.

За її словами, супутникові знімки показали не менше шести артилерійських позицій на підконтрольній бойовикам території у межах досяжності Авдіївки. Бернс також розповіла, що російсько-окупаційні війська розширювали свої позиції біля Авдіївки протягом шести місяців, у тому числі і в підконтрольних Києву районах на лінії зіткнення.

"Цю ескалацію підготувала Росія і бойовики. Щойно почалися бойові дії, об'єднані російсько-терористичні сили блокували доступ СММ до Ясинуватої протягом наступних трьох днів", — заявила представник СММ.

При цьому Бернс знову закликала Росію припинити агресію проти України.

Нагадаємо, за даними Bellingcat, аналіз супутникових фото Digital Globe / NextView від 20, 28 і 31 січня 2017 року показує, що позиції бойовиків, які обстрілювали Авдіївку, зосереджувалися у житлових районах окупованих Ясинуватої та Макіївки. 

Нагадаємо, терористи масовано обстрілювали Авдіївку з 29 січня майже протягом тижня. Місто опинилося на межі гуманітарної катастрофи. 5 лютого, коли ситуація дещо врегулювалася, в місті була відновлена основна інфраструктура.

схожі новини