Новини 2011-03-11 12:34

Прокуратура затримала директора підприємства, який зупинив виробництво хліба на Луганщині

У Луганській області затримали голову правління ВАТ «Коровай» Василя Рудого, який зупинив роботу виробничих потужностей підприємства. Про це повідомила прес-служба прокуратури області.

За інформацією прес-служби, починаючи з січня 2011 року керівники ВАТ «Караван», намагаючись отримати безвідсоткові кредити за рахунок обласного бюджету, зменшення ставок за раніше отриманими кредитами у комерційних банках, домагаючись підвищення вартості виробленої продукції, неодноразово зверталися в облдержадміністрацію з відповідними вимогами, погрожуючи зупинити виробництво масових сортів хліба.

«З цією метою, 5 та 6 березня 2011 року керівники ВАТ «Коровай», зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів і в інших особистих інтересах, зупинили роботу виробничих потужностей. Про свої наміри вони заздалегідь не повідомили ні мера міста, ні голову облдержадміністрації. В результаті в роздрібну торгівлю міст Свердловська та Ровеньок хліба не надійшло. Зазначимо, що це сталося в той час, коли область має достатню кількість зерна і борошна», – йдеться в повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, 10 березня прокуратура порушила кримінальну справу через нестачу на початку березня хліба на Луганщині. За повідомленням прес-служби, керівництво товариства «Коровай» звинувачується у безпідставній зупинці Свердловського хлібокомбінату 5-6 березня.

Кримінальна справа порушена за ч.1 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Як повідомлялось раніше, минулими вихідними у Луганській області склалася критична ситуація навколо постачання соціальних груп хліба. Найбільш складною була ситуація в містах Ровеньки та Свердловськ, де в роздрібному продажі не було хліба. А приватні пекарні пропонували громадянам свою продукцію за завищенною ціною. Тому вартість батона коливалася від 5 до 7 гривень.

Згодом губернатор Луганщини Володимир Пристюк заявив, що у регіоні немає проблем ні з борошном, ні з випічкою хліба, а «тимчасові труднощі на деяких хлібозаводах уже ліквідовані».

Міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, відповідаючи на питання, чому в Луганській області виник дефіцит хліба, відповів: «Не знаю. Ми зерна достатньо туди дали. 8 тисяч тонн зерна дали».