Новини 2017-02-13 14:28

У Сватовому затримали терориста "ДНР", який катував полонених українських військових

Слідство встановило 11 військовослужбовців, які потерпіли від дій цієї особи.

Українські правоохоронці затримали у Сватовому Донецької області чоловіка, який підозрюється у жорстокому поводженні з полоненими українськими військовослужбовцями. Про це повідомила прес-служба Генпрокуратури.

Громадянина України П. затримали у п'ятницю, 10 лютого. Він підозрюється у тому, що у період з серпня по грудень 2014 року у складі терористичної організації «ДНР» здійснював незаконне утримання і конвоювання полонених військовослужбовців Збройних Сил України, які незаконно утримувалися у приміщенні Управління Служби безпеки України в Донецькій області. При цьому він, як зазначається,  застосовував до них фізичне насильство, наносив побої, мордував, погрожував вбивством, всупереч Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.

Слідство встановило 11 військовослужбовців, які потерпіли від дій цієї особи.

Затриманому повідомили про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України), пособництві у веденні агресивної війни проти України (ч. 2 ст. 437 КК України) та порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Суд заарештував його на два місяці.

"Особам, які постраждали від рук зазначеного учасника терористичної організації «ДНР» або були очевидцями злочинних дій останнього, прохання невідкладно звертатися до старшого слідчого в особливо важливих справах Головної військової прокуратури Шульгіна Сергія Олександровича (тел. 067-676-12-79)", - наголошують у Генпрокуратурі.

Нагадаємо, 8 лютого, у "ДНР" повідомили про загибель бойовика Михайла Толстих на прізвисько "Гіві", який був ватажком незаконного збройного формування "Сомалі". Толстих начебто загинув у результаті теракту у власному кабінеті близько 6 години ранку, за деякими даними, внаслідок вистрілу з вогнемета "Шмель". 

В Україні "Гіві" обвинувачується у тому, що в період із травня 2014 року по січень 2015 року, будучи ватажком НЗФ «Сомалі» терористичної організації "ДНР", брав участь у веденні агресивної війни проти України, організував у січні 2015 року поблизу Міжнародного аеропорту «Донецьк» терористичні акти проти військовослужбовців сил АТО, що спричинило загибель 9 людей та інші тяжкі наслідки, а також вчинив жорстоке поводження з полоненими українськими військовослужбовцями, в тому числі Ігорем Брановицьким, який нагороджений Президентом України орденом «Золота Зірка» Героя України посмертно.