Новини 2011-03-11 17:09

У БЮТ стверджують, що на руїнах Десятинної церкви зведуть «місце для Богослужінь»

Київська влада допускає будівництво «місця для Богослужінь» на залишках Десятинної церкви. Про це Тижню повідомив голова комісії Київради з питань культури та туризму, депутат від БЮТ, Олександр Бригинець.

За його словами, в четвер, на засіданні круглого столу в приміщенні Архітектурного клубу відбулося обговорення ідеї відновлення Десятинної церкви та підходів до цього влади.

«…Руч у тому, що чиновники, в тому числі і Головний архітектор міста Сергій Целовальник, допускають створення в новій споруді місця для Богослужінь. Ми вже знаємо що таке фонтан з прибудованими приміщеннями – він стоїть в центрі Львівської площі: це кафе на місці фонтана», - сказав Бригинець.

За його словами, «благий намір» влади і у випадку з Десятинною може перетворитися в дещо інше.

«Якщо і в проекті музеєфікації Десятинної церкви буде пункт про «місце для проведення Богослужінь», споруда має ризик перетворитися в церкву з музеєм в холі», - передбачає Бригинець. 

Депутат пояснює, що споруда може бути більше схожа на протестантську чи сучасну католицьку споруду без традиційних для православ'я ознак і не нагадуватиме первісну Десятинну церкву, але по-суті однак буде церквою.

«Споруда з місцем для Богослужінь – це що? Це і є церква, сінагога, кірха, мечеть, дім молитви, тощо. Якщо нам кажуть, що буде не церква, а споруда з місцем для богослужінь, то це те ж саме, що сказати: будуть не вареники, а варене тісто з сиром», - констатував Бригинець

Нагадаємо, Головний архітектор Києва Сергій Целовальник гарантував, що над фундаментом Десятинної церкви нічого не буде побудовано. 

Як відомо, голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов підписав розпорядження про оголошення бліц-конкурсу із визначення кращої містобудівної концепції культурного, архітектурного та художнього відновлення пам`ятника археології національного значення «Дитинець стародавнього Києва VIII-X ст. із фундаментом Десятинної церкви X ст.».

Пізніше настоятель Святого Різдва Пресвятої Богородиці Десятинного чоловічого монастиря УПЦ МП архімандрит Гедеон заявив, що УПЦ МП була ініціатором проведення конкурсу на визначення кращої концепції відновлення Десятинної церкви. «Наша основна мета - це відродження Десятинного собору. А вже як він буде виглядати... У нас є своя концепція, розроблена нашою церквою, нашим монастирем», - сказав Гедеон. 

схожі новини