Новини 2017-02-17 15:37

Білорусь вперше закупила іранську нафту замість російської – Reuters

Нафта прибуде або до Одеси, або в латвійський Вентспілс.

«Белоруснефть» закупила у Національної іранської нафтокомпанії (NIOC) 80 тис тонн нафти, що дорівнює 600 тисячам барелів. Як повідомляє Reuters, ця угода стала першою покупкою іранської нафти.

Нафта з Ірану, за даними Reuters, була продана польської «дочці» «Белоруснефть» - компанії Beloil Polska. Нафта прибуде або до Одеси, або в латвійський Вентспілс, звідки залізницею вирушить до Білорусі.

Як зазначає Reuters, Білорусь змушена шукати альтернативні джерела поставок нафти в умовах скорочення поставок нафти з Росії у зв'язку з неврегульованою суперечкою щодо газового боргу перед Москвою.

Читайте також: Білорусь підвищила тарифи на транзит нафти своєю територією

Нафтогазові війни між Білорусією і Росією йдуть від середини 2016 році, коли Росія зажадала від Білорусі більше $200 млн заборгованості за газ (зараз Росія заявляє про заборгованість вже в $550 млн). Білорусь не визнала заборгованості і вирішила підвищити тарифи на транзит російської нафти в односторонньому порядку.

У результаті Росія скоротила поставки нафти з 24 млн т в рік до 18 млн т і збирається скорочувати ще більше. 

Нагадаємо, президент Білорусі Алєксандр Лукашенко заявив, що на даний момент торгово-економічні відносини Білорусі і Росії знаходяться не на кращому рівні.

схожі новини