Новини 2017-02-21 12:35

У Нідерландах підрахували прибуток від угоди про асоціацію Україна-ЄС

Прогнозується, що голландський реальний ВВП збільшиться на 177 млн євро.

Нідерланди порахували прибуток та вказали, що угода про зону вільної торгівлі Україна-ЄС позитивно вплине на економіку країни, хоч і матиме невеликий ефект зростання. Про це повідомляється у доповіді дослідницької групи SEO Amsterdam Economics, яка створена на базі факультету економіки Університету Амстердама.

Прогнозується, що в результаті дії угоди про ЗВТ голландський експорт в Україну може збільшитися майже в три рази, з 1,5 млрд євро до приблизно 4,2 млрд євро. Голландський імпорт з України, за прогнозами, майже подвоїться – з 0,7 млрд євро до 1,3 млрд євро.

Прогнозується, що голландський реальний ВВП збільшиться на 177 млн євро в результаті Угоди про зону вільної торгівлі. Це еквівалентно зростанню на 0,03% відносно рівня ВВП в 2015 році, йдеться в доповіді.

В нижній палаті парламенту Нідерландів 1 лютого зареєстрували законодавчу пропозицію, що містить рекомендацію ухвалити закон, яким була ратифікована Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. 

Водночас верхня палата (Сенат) голосуватиме вже після парламентських виборів у березні, під час яких обирається склад нижньої палати. Очікується, що парламент Нідерландів зможе ратифікувати Угоду про асоціацію за два-три місяці.

Нідерландські ЗМІ повідомляли, що верхня палата парламенту Нідерландів готова підтримати асоціацію з Україною, при цьому у нижній палаті парламенту виступають проти урядової декларації.

Окрім того, NYT повідомляло, що одним із противників ратифікації угоди про асоціацію Україна-ЄС був голландський лівий депутат Гаррі ван Боммель, який для агітації на різних заходах і в ЗМІ використовував групу псевдо-українців

схожі новини