Новини 13:30

Ярослав Пешек: Чеський ринок праці з надією чекає на прихід тисяч кваліфікованих робітників з України

За словами публіциста, ще торік уряд Чехії затвердив пілотний проект концепції набору українських робітників під назвою «Режим Україна».

Чеські виробники дедалі більше прагнуть працевлаштовувати на своїх підприємствах кваліфікованих робітників саме з України. Про це на сторінках Тижня пише чеський публіцист Ярослав Пешек.

«На сьогодні українці — це найчисленніша меншина іноземців, що приїжджають до Чехії не з країн ЄС. Різна статистика пропонує цифру понад 100 тис. осіб з українським громадянством: рівень їхньої інтеграції в суспільство, працьовитість і безпроблемність стали загальновідомим явищем. Саме тому чеські виробники дедалі більше прагнуть працевлаштовувати на своїх підприємствах кваліфікованих робітників саме з України. Ще торік чеський уряд затвердив пілотний проект концепції набору українських робітників під назвою «Режим Україна», — пише він.

Пешек повідомив, що під час реалізації цієї концепції свої сили об’єднали Міністерство закордонних справ Чехії, Міністерство внутрішніх справ Чехії, Міністерство працевлаштування та соціальних справ Чехії, Економічна палата Чехії та інші організації, куди входять невеликі та середні чеські фірми. «Режим Україна» містить дуже чіткий план дій для чеських роботодавців, визначає завдання Генерального консульства Чехії у Львові в процесі оформлення віз, затверджує правила та процедуру дій для кандидатів на отримання віз.

«Чеський ринок праці з надією чекає на прихід тисяч кваліфікованих українських робітників. Вони, безперечно, стануть вагомим набутком Чеської Республіки. Проте напрошується логічне запитання: які переваги матиме працевлаштування українців за кордоном для власне української економіки?», — пише публіцист.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»