Новини 2011-03-13 11:18

В Раді хочуть дізнатися походження грошей, за які купили «Укртелеком»

Заступник голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, народний депутат від НУНС Олександр Бондар планує звернутися в Генеральну прокуратуру у випадку, якщо компанія — покупець ВАТ «Укртелеком» офіційно не поінформує про джерела коштів, які вона повинна внести за придбаний пакет, реальних власників, а також плани щодо розвитку приватизованого підприємства. Про це він сказав журналістам.

«Якщо не буде офіційно заявлено, як обіцяли власники в Австрії, хто купив, звідки гроші, я думаю, що ми будемо ініціювати звернення до прокуратури, до президента, до когось ще, щоб нам пояснили, хто є реальним власником „Укртелекому“, — сказав Бондар.

Водночас, за словами Бондаря, швидше за все, на це звернення буде отримано формальну відписку. „Але ми це все одно обов'язково зробимо“, — запевнив він.

Нагадаємо, 11 березня Фонд державного майна продав 92,79% акцій телекомунікаційної компанії «Укртелеком» компанії «ЕСУ» за 10,575 млрд. гривень. 

Компанія "ЕСУ" стала єдиним претендентом на купівлю 92,8% "Укртелекома", що стало причиною застосування ФДМУ процедури оцінки вартості пакета акцій компанії.

Експертна оцінка на 75 млн гривень перевищила встановлену ФДМУ стартову ціну приватизаційного конкурсу.

Колишній голова Фонду державного майна України, перший заступник голови спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації Олександр Бондар висловив думку, що реальним власником «Укртелекому» стане людина, наближена до президента України.

Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко вважає, що на «Укртелекомі» держава втратила $3-4 млрд.

Керуючий партнер компанії EPIC Петер Голдшайдер (Peter Goldscheider) раніше заявив, що його концерн не діє в інтересах представників великого українського капіталу. Він також зазначив, що інвестор готовий піти на серйозні інвестиції у розвиток компанії для того, щоб провести повномасштабну реструктуризацію діяльності оператора. При цьому він повідомив, що основною метою компанії як фінансового інвестора є реструктуризація «Укртелекому» для подальшого перепродажу.

схожі новини