Новини 2017-03-01 11:44

У Молдові затримали київського суддю Чауса, який закопав на городі банки з доларами

Суддя, який намагався втекти від правосуддя, затриманий співробітниками прокуратури Молдови за запитом Генпрокуратури України, ініційованим НАБУ.

Працівники прокуратури Молдови за запитом Генеральної прокуратури України затримали суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, викритого в отриманні $150 тис. хабара, які він закопав у банках на власному дворі. Про це у Facebook повідомила прес-секретарка генерального прокурора України Лариса Сарган.

«Суддя Чаус, який намагався втекти від правосуддя, затриманий співробітниками прокуратури Молдови за запитом Генпрокуратури України, ініційованим НАБУ. Після екстрадиційної перевірки чекаємо Чауса на батьківщині)», - написала вона.

Як повідомлялося, згідно з обліками Інтерполу, з 11.11.2016 громадянин Чаус перебував у міжнародному розшуку з метою арешту та подальшої екстрадиції в Україну. 10 лютого суд відмовив НАБУ в здійсненні спеціального досудового розслідування у справі Чауса.

Суд заочно заарештував  Чауса 18 січня.

Як відомо, 9 серпня 2016 року НАБУ та СПА викрили суддю Дніпровського районного суду міста Києва Миколу Чауса, який отримав $150 тисяч хабара. Він розділив гроші на дві частини: $80 тис приховав у дволітровій банці в районі озера Малинівка і Садового товариства «Приозерне», решту $70 тис залишив в автомобілі.

11 серпня 2016 року судді Чаусу повідомили про підозру. Одразу заарештувати суддю не вдалося через суддівський імунітет. 6 вересня Верховна рада проголосувала за арешт Чауса. Однак того ж дня стало відомо, що Чаус втік. Керівник САП Назар Холодницький повідомив, що Микола Чаус може перебувати в окупованому Криму.

схожі новини