Новини 2017-03-03 16:46

У Сумах заарештували екс-головного лікаря психлікарні за катування пацієнтів

Слідчі виявили сім трупів, у яких були підроблені історії хвороб.

У Сумах у п'ятницю, 3 березня, суд ухвалив рішення взяти під варту колишнього головного лікаря Комунального закладу «Обласна спеціалізована психіатрична лікарня № 2», якого прокуратура звинувачує в катуванні пацієнтів. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Сумської області. 

Зазначається, що під варту лікаря взяти до 28 квітня без права внесення застави.

За інформацією прес-служби, екс-головному лікарю 1 березня повідомили про підозру за ч. 1 ст. 127 (катування, тобто умисне заподіяння фізичного чи морального страждання шляхом мучення з метою дискримінації) та ч. 3 ст. 135 (залишення в небезпеці, що спричинило смерть) КК України.

Відомо, що в рамках кримінального провадження провели ексгумацію семи трупів пацієнтів лікарні, які за історіями хвороб нібито померли від серцево-судинної недостатності

Однак, як встановило слідство, складені документи були підроблені, а причиною смерті п’яти пацієнтів є пневмонія, зумовлена тривалим перебуванням у приміщенні з пониженою температурою. Це особи віком від 34 до 69 років, які перебували на добровільному лікуванні.

"Окрім того, проведено також ексгумацію тіла 28-річної дівчини, яка померла ще в лютому 2016 року, відповідно до свідоцтва про смерть, від інтоксикації. Встановлено, що патологоанатомічне дослідження спеціалістом проведене поверхово, на трупі виявлені тілесні ушкодження у вигляді перелому всіх ребер з обох сторін та черепно-мозкової травми з крововиливом всередину. Зазначені тілесні ушкодження утворились за декілька днів до смерті та перебувають у причинному зв’язку зі смертю", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, київського лікаря, який залишив пацієнтів на морозі, засудили до одного року. 

схожі новини