Новини 2011-03-14 09:36

Київська влада планує демонтувати вісім сканадальних забудов

Київська міська державна адміністрація (КМДА) склала список з восьми будівельних об'єктів, які міська влада вважає найбільш резонансними. Зведення цих об'єктів може бути припинено, а будівлі демонтовані.

Як повідомили в головному управлінні містобудування, архітектури та дизайну міського середовища Київської міської держадміністрації, до переліку найбільш резонансних увійшов елітний житловий комплекс Fresko Sofia по вулиці Гончара, 17-23 неподалік від Софійського собору. Його забудовником виступає ТОВ "Інвестиційно-будівельна група", опосередкованим співвласником якого є підприємець Олександр Дубров.

Також проблеми існують з офісно-торговим центром по вулиці Богдана Хмельницького, 7 біля станції метро "Театральна" (забудовник - ТОВ "Альянс-центр"), а також з житловим будинком по вулиці Шовковичній, 39/1 біля Олександрівської (Жовтневої) лікарні, будівництвом якого займається ТОВ "Житлобуд" (його почесним президентом є народний депутат Іван Куровський - позафракційний, був виключений з фракції "БЮТ-Батьківщина").

У всіх цих об'єктів спільна проблема - вони розташовані на території, що відноситься до пам'яток архітектури, або в історичній частині міста, або на території парку.

Крім перерахованих вище об'єктів, до списку потрапили: 46-поверховий житловий комплекс по Кловському узвозу, 7а і 18-поверховий будинок по вулиці Тургенівській, 42-44 (забудовник - "Житлобуд"); об'єкт на перетині вулиці Ревуцького та проспекту Бажана; реставрація з надбудовою мансарди будинку по вулиці І. Франка, 4 і реконструкція з надбудовою по Музейному провулку, 2.

У КМДА заявляють, що список проблемних об'єктів далеко не повний. Але джерело в адміністрації додає, що весь список швидше за все не буде опублікований.

"З замовниками об'єктів, які споруджуються згідно з дозвільною документацією, КМДА буде проводити переговори про зменшення поверховості або демонтаж будівлі. Що ж стосується об'єктів, побудованих з порушенням або взагалі без документів, то планується порушити справи, застосувати санкції, передбачені законодавством, і зупинити будівництво", - повідомили в КМДА.

Проблемна забудови в Києві привернула увагу міської влади в кінці минулого року. Тоді громадськість активно виступала проти поновлення будівництва біля станції метро "Театральна".

Наприкінці січня голова КМДА Олександр Попов заявив, що міська влада склала список сумнівних об'єктів, які можуть бути знесені незалежно від ступеня готовності.

Втім, пізніше Попов заявив, що більшість сумнівних будівництв має всі необхідні дозволи, у тому числі, що стосуються їх поверховості та архітектурного вигляду. Тому заборонити будівництво можна тільки у разі виплати компенсацій на загальну суму близько 1 млрд грн, а у міста таких коштів немає.

схожі новини