Новини 2017-03-06 12:09

Видобувати нафту і газ в окупованому Криму буде компанія Курченка – ЗМІ

Протягом восьми років компанія має пробурити пошукову свердловину.

Невідома раніше в галузі приватна компанія "Нові проекти" отримала російську ліцензію на розвідку і видобуток нафти і газу на шельфі окупованого Росією Криму. Про це пише російська газета "Комерсант".

Два співрозмовника видання в уряді стверджують, що бенефіціаром "Нових проектів" є підозрюваний в Україні в розкраданні держмайна "Укргазвидобування" Сергій Курченко, який проживає в Москві.

"Основним власником компанії, за офіційними даними, є підприємець Антон Дорноступ, близький до сім'ї екс-глави Роснадр Валєрія Пака, хоча низка джерел "Ъ" пов'язують "Нові проекти" з українським бізнесменом Сергієм Курченком", - йдеться в повідомленні.

За даними видання, прем'єр-міністр РФ Дмітрій Мєдвєдєв ще у червні 2016 розпорядився видати ТОВ ліцензію на цю ділянку на 30 років. Протягом восьми років компанія має пробурити пошукову свердловину. При цьому ТОВ "Нові проекти" наприкінці минулого року повідомило Роснадра, що в 2017 році має намір скласти план пошуково-розвідувальних робіт на ділянці Глибока.

"Поява приватної компанії на шельфі - несподіванка, тут за законом дозволено працювати тільки держкомпаніям, виняток - "старі" ліцензії, видані до травня 2008 року (так на шельфі Балтики і Каспію працює Лукойл)", - зазначає "Комерсант".

Нагадаємо, Сергій Курченко перебуває в міжнародному розшуку з березня 2014 року. Він фігурує в кримінальному провадженні як керівник злочинної організації, яка протягом 2010 – 2014 рр. вчинила тяжкі та особливо тяжкі злочини у сфері господарських операцій зі скрапленим газом.

Зокрема, Курченко організував незаконне заволодіння видобутого ПАТ "Укргазвидобування", ПАТ "Укрнафта" скрапленого газу на загальну суму 2,2 млрд грн шляхом його протиправного придбання на спеціалізованих аукціонах за цінами значно нижче ринкових, нібито для потреб населення. У той же час фактично скраплений газ членами злочинного угруповання надалі реалізовувався підконтрольними Курченку суб'єктами за ринковими цінами на території України.

3 січня слідчий суддя Печерського районного суду Києва задовольнив повторне клопотання ГПУ про арешт Курченка.

схожі новини