Новини 2017-03-09 12:37

Прокуратура повідомила про підозру терористу "ЛНР", який катував заручників

Слідство встановило шістьох цивільних осіб, які постраждали від дій Аркадія Корнієвського.

Військова прокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою учасника терористичної організації "ЛНР" Аркадія Корнієвського у тяжких злочинах проти України. Про це повідомила Генпрокуратура.

Корнієвський підозрюється у тому, що у період із першої половини липня і щонайменше до 28 жовтня 2014 року, перебуваючи в Луганську, будучи так званим «слідчим» незаконного збройного формування «Окремий комендантський полк 2-го Армійського корпусу» терористичної організації «ЛНР», виконуючи відведену йому роль у веденні агресивної війни проти України, організував та особисто здійснив розбійний напад, розбій з метою викрадення вогнепальної зброї, викрадення та незаконне позбавлення волі цивільного населення, які незаконно утримувались в будівлі Луганської обласної державної адміністрації (м. Луганськ, площа Великої Вітчизняної війни, 3), а також в приміщенні виконавчого комітету Жовтневої районної ради м. Луганськ (м. Луганськ, квартал 31, 14А).

Як зазначається, під час незаконного утримання цивільних осіб Корнієвський проводив їх допити та віддавав накази застосувати до них фізичне насильство шляхом побоїв і застосування тортур.

Слідство встановило шістьох цивільних осіб, які постраждали від його дій.

2 березня стосовно нього складено підозру за ч. 1 ст. 258-3 КК України (участь у терористичній організації); ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України (пособництво у веденні агресивної війни за попередньою змовою групою осіб); ч. 1 ст. 438 КК України (жорстоке поводження з цивільним населенням); ч. 4 ст. 187 КК України (напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із погрозою застосування насильства); ч. 3 ст. 262 КК України (розбій з метою викрадення вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської)); ч. 2 ст. 146 КК України (викрадення та незаконне позбавлення волі людини, вчинені з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, що супроводжувалося заподіянням потерпілому фізичних страждань, із застосуванням зброї, здійснюваного протягом тривалого часу).

Осіб, які постраждали від злочинних дій Корнієвського чи можуть щось про них повідомити, просять звертатися до Головної військової прокуратури.

Нагадаємо, раніше у Слов’янську викрили бойовика на прізвисько «Крутий», який катував українських полонених.