Новини 2017-03-09 23:13

Туск прокоментував позицію Польщі щодо переобрання його головою Європейської ради

Політик пообіцяв зробити все можливе, щоб захистити польський уряд від політичної ізоляції.

Польський уряд не має опинитися в політичній ізоляції. Про це заявив обраний на другий термін президент Європейської ради Дональд Туск.

"Я буду робити все можливе, все, що зможу, щоб захищати польський уряд від політичної ізоляції", - запевнив політик.

Туск також прокоментував той факт, що саме уряд Польщі був єдиним серед країн ЄС, який виступив категорично проти переобрання Туска на другий термін на цей пост. Політик підкреслив, що єдність Євросоюзу не має винятків, і його обов'язком є співпрацювати з усіма членами Європейської ради.

Читайте також: У Польщі відреагували на переобрання Туска головою Європейської ради

Нагадаємо, 9 березня Туск був обраний на другий термін головою Європейської ради. Перший термін Туска на посаді закінчується в кінці травня. Другий його термін на посту глави Євроради почнеться у червні 2017-го і триватиме 2,5 роки.

Зазначимо, що повторному висуненню на посаду намагалася перешкодити польська влада, яка звинуватила Туска в порушенні кодексу неупередженості міжнародного чиновника і втручанні у внутрішні справи країни. Крім того, на думку польського керівництва, сама процедура обрання голови Європейської Ради недостатньо опрацьована. У Варшаві вважають, що кандидати на цю посаду повинні висуватися державами-членами ЄС, а не країною, яка головує в Раді ЄС.

схожі новини