Новини 2017-03-12 11:38

Британські спецслужби будуть захищати політичні партії від російських хакерів

Захист виборчої системи Великобританії став "пріоритетним завданням" для спецслужб країни.

У рамках підготовки до призначених на 2020 рік парламентських виборів у Великій Британії вирішили захистити партії від можливих атак російських хакерів силами спецслцжби. Про це повідомляє The Sunday Times.

Захист електронних комунікацій політичних партій і всієї виборчої системи Великобританії від втручання хакерів ззовні, зокрема з Росії, став "пріоритетним завданням" для спецслужб країни.

У Національному центрі кібербезпеки Великобританії (NCSC) побоюються, пише видання, що "діючі за підтримки Кремля" хакери можуть викрадати дані з внутрішнього листування політичних партій і баз даних виборців і потім публікувати їх у відкритому доступі, щоб нанести збиток репутації певним політичним партіям і організаціям і зіпсувати ставлення до них виборців.

За даними газети, глава центру Кіаран Мартін направив керівництву партій лист, в якому запропонував їм "експертну допомогу в посиленні їх мережевої безпеки і захисту від кібератак і дій хакерів".

Напередодні парламентських виборів 2020 року центр організовує семінари для політичних партій. "Захист політичної системи Великобританії від ворожої кіберактивності є одним із пріоритетів нашої діяльності, тому ми розробили рекомендації для політичних партій і проведемо спеціальні семінари щодо заходів комп'ютерної безпеки", - зазначив Мартін.

Як повідомлялося, російські хакери в рамках нової хвилі атакують американські політичні організації, ретельно проглядаючи електронну переписку в пошуках делікатних деталей і вимагаючи гроші.

Нагадаємо, Україна стала жертвою застосування російських інформаційних військ. Про це британський експерт з питань російської армії з Королівського інституту з закордонних справ Кеір Джайлс пише у дослідженні для НАТО.