Новини 2017-03-13 15:28

Голову Європейської Ради Туска викликали на допит в прокуратуру Варшави

Допит запланований на середу, 15 березня.

Голову Європейської ради Дональда Туска викликали в прокуратуру Варшави в якості свідка на допит у справі про співпрацю колишніх представників керівництва військової контррозвідки Польщі і ФСБ Росії, повідомляє в понеділок Польське радіо.

"Дональд Туск викликаний в якості свідка у справі проти колишніх керівників Служби військової контррозвідки Польщі, яких звинувачують у співпраці з розвідувальними службами іншої країни без необхідного на це дозволу прем'єр-міністра", - сказав представник прокуратури Міхал Дзеканьский.

Допит в прокуратурі Варшави запланований на середу, 15 березня.

У грудні 2016 року прокуратура пред'явила звинувачення двом представникам командування Служби військової контррозвідки (СВК), які підозрюються в перевищенні повноважень шляхом започаткування співробітництва зі спецслужбою іншої держави без згоди глави уряду. Йдеться про укладену в квітні 2010 року угоді між польською контррозвідкою і ФСБ по взаємодії сторін в боротьбі з різними загрозами, зазначає Польське радіо. Угода передбачало співпрацю двох спецслужб щодо загроз, з якими стикається кожна зі сторін.

Польські слідчі з'ясовують подробиці візитів співробітників ФСБ в штаб-квартиру СВК і офіційних візитів в РФ колишніх керівників контррозвідки Януша Носек і Петра Питель. Польські ЗМІ стверджують, що співробітники ФСБ могли вільно переміщатися по штаб-квартирі СВК, а їх машина не пройшла необхідну перевірку.

У грудні минулого року польські ЗМІ повідомляли, що генерал Носек і його наступник на посту глави СВК Питель були звинувачені в перевищенні повноважень в корисливих цілях.

Минулого тижня Туск був переобраний на саміті ЄС в Брюсселі головою Європейської ради, незважаючи на заперечення Варшави.

схожі новини