Новини 2017-03-14 12:15

Польща назвала недостатніми поступки Газпрому щодо врегулювання антимонопольної справи

Компанія представить детальну позицію про мінімальні вимоги до російського концерну.

Польська державна газова компанія PGNiG вважає запропоновані Газпромом заходи щодо врегулювання антимонопольних претензій Європейської комісії щодо польського ринку "вкрай недостатніми".

У коментарі для The Financial Times голова PGNiG Пітер Возняк заявив: "Наша початкова оцінка показує, що зобов'язань недостатньо для усунення негативного впливу через порушення конкуренції з боку Газпрому на ринках Центральної і Східної Європи, в тому числі польського ринку. Вони не можуть внести ніякого істотного внеску в зміну ситуації, у результаті якої була порушена комісією справа в 2012 році. Ми вважаємо, що прийняття комісією цих зобов'язань є вкрай недостатнім".

Возняк додав, що PGNiG "представить детальну позицію про мінімальні вимоги до Газпрому протягом наданого комісією семитижневого вікна для подачі відгуків на проект рішення".

Раніше російський Газпром Газпром під тиском Єврокомісії пішов на поступки, задля того, аби уникнути високого антимонопольного покарання. Концерн пообіцяв не зловживати домінуючою позицією на ринку. 

Європейська комісія звернулася до зацікавлених країн, в тому числі й до Польщі, про надання оцінки на тему пропозицій Газпрому протягом семи тижнів. А вже після їх вивчення, Брюссель вирішить чи закінчити розслідування у справі Газпрому. 

Разом з тим єврокомісар у справах конкуренції Маргрет Вестагер повідомила, що антимонопольне розслідування, що проводиться проти концерну, не може змінити ситуацію щодо Ямальського газопроводу, який проходить територією Польщі. Вона пояснює, що реалізацію цього контракту регулює угода між Варшавою і Москвою. 

Європейська комісія вважає, що російський концерн ускладнює конкуренцію на ринку газу у восьми країнах: Польщі, Болгарії, Чехії, Естонії, Угорщині, Литві, Латвії і Словаччині. 

Нагадаємо, нафтогазова компанія PGNiG (Польща) заблокувала на рік проведення аукціонів на використання максимальних потужностей OPAL, таким чином не дозволивши “Газпрому” монополізувати використання цього газогону.