Новини 13:42

Губернатору Київщини не вистачає $10 млн для водної «Формули-1»

Для організації та проведення у липні на Київському водосховищі етапу чемпіонату світу з водно-моторної «Формули-1» необхідно залучити 60-80 млн гривень. Про це 15 березня журналістам у місті Вишгород Київської області повідомив голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк.

«Кошти великі, але бюджетні кошти ми залучати не будемо. Це будуть спонсори і меценати», - сказав Присяжнюк.

За його словами, етап чемпіонату запланований на 30-31 липня, що співпадає з днем міста Вишгород. Для зручностей спортсменів, команд, гостей чемпіонату у місті планують оновилти інфраструктуру. Зокрема, необхідно привести до європейських стандартів роботу міської лікарні, переобладнати набережну та дорогу, що з’єднує Київ з Вишгородом, продовжити залізничну колію на 2,5 км, додатково розробити транспортні схеми доставки людей на чемпіонат, очистити три озера на території міста.

За словами Присяжнюка, щойно потеплішає, водолази обстежать та очистять акваторію водосховища, в якій відбуватимуться спортивний захід, тому що необхідно забезпечити максимальний рівень безпеки, адже швидкість спортивних катерів під час змагань сягає 240-260 км на годину.

«Ми хочемо інфраструктуру Вишгорода підготовити таким чином, щоб 5-10 років у місто з цим питанням не заходити. Змагання - це лише два дні, але ми повинні зробити, щоб у місті було приємно жити і приємно приїжджати», - зазначив Присяжнюк.

Відповідаючи на питання, де розселятимуть гостей чемпіонату, губернатор зауважив, що з цим проблеми немає, оскільки у Києві достатня кількість готелів. Для розселення спортсменів та команд вже заброньовано понад 200 місць у готелях на Оболоні.

Також губернатор повідомив, що на сьогодні 10 вітчизняних та іноземних солідних фірм виявили бажання на час змагань розмістити свої рекламні банери.

«Сьогодні роботи вже йдуть, все сплановано, проблем я не бачу», - запевнив Присяжнюк.

Як повідомлялось, 25 січня підписано договір про проведення 30-31 липня 2011 року в місті Вишгороді Київської області світового чемпіонату водно-моторної «Формули-1».  

Згодом Присяжнюк заявив, що змагання будуть супроводжувати театралізовані дійства на кшталт тих, які були на Олімпіаді 1980 року в Москві.