Новини 11:22

Запорізький губернатор відроджує першотравневі демонстрації

Влада Запорізької області планує відродити в регіоні традиції народного святкування Першотравня зі святковою ходою. Така ідея належить губернатору області Борису Петрову, повідомляє прес-служба ОДА.

На думку губернатора, під час першотравневої ходи на головному проспекті обласного центру кожний район представить кращих людей, провідні підприємства території.

«Відродження першотравневих святкових демонстрацій трудящих, переконаний, надасть додаткового імпульсу консолідації громадськості. До того ж це  принесе позитиві емоції і гарний настрій  запоріжцям», – зазначив Петров.

За дорученням губернатора, заступник голови ОДА з гуманітарних питань Микола Ярмощук провів із представниками профспілок області робочу нараду з планування та підготовки першотравневих святкових заходів.

Учасники наради підтримали ідею глави області, повідомив на засіданні колегії ОДА Микола Ярмощук.

Як повідомляв Тиждень, Першотравень виник у кінці XIX століття на честь протестів 1886 року в США та Канаді за скорочення робочого дня до восьми годин. Найдивнішим є те, що в самих США його відзначають першого понеділка вересня як завершення канікул і початок роботи. Також у понад 80 країнах цей день узагалі не святкують. Ще загадковішим є день 2 травня, який також має статус вихідного. Теоретично – це другий День праці, коли, за Союзу, традиційно виїжджали на природу.