Новини 2011-03-16 16:41

Азаров виділить 490 млн на безпеку ЧАЕС

Кабінет Міністрів вирішив виділити 490 млн гривень із державного бюджету на підтримку безпечного стану енергоблоків і об'єкта «Укриття» на Чорнобильській атомній електростанції в 2011 році. Про це сказано в постанові Кабміну №234 від 28 лютого.

Цим документом Кабмін затвердив порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті на ці цілі.

188,3 млн гривень передбачено виділити із загального фонду держбюджету, 301,7 млн гривень - зі спеціального фонду.

Головний розпорядник цих коштів є Міністерство надзвичайних ситуацій, розпорядником коштів нижнього рівня і відповідальним виконавцем програми є Державне агентство з управління зони відчуження, одержувачі коштів - державні спеціалізовані підприємства «Чорнобильська АЕС» і «Чорнобильський спецкомбінат».

Відповідно до порядку, кошти буде спрямовано на виведення з експлуатації та частковий демонтаж окремих систем і елементів енергоблоків, на підтримку в безпечному стані перших, других, третього енергоблоків і сховища відпрацьованого ядерного палива.

Крім того, кошти буде спрямовано на здійснення організаційно-технічних заходів щодо управління, експлуатації, технічного обслуговування, ремонту систем, які забезпечують життєдіяльність ЧАЕС і забезпечення контролю за станом ядерної та радіаційної безпеки.

Фінансування програми проводиться після затвердження МНС щорічного плану заходів з помісячним розподілом коштів, складеного Держагентством з управління зони відчуження.

Нагадаємо, МНС прогнозує, що будівництво нового укриття (нового безпечного конфайнменту, НБК) над 4 енергоблоком ЧАЕС завершиться до 2016 року.

Кабмін має намір виділити в 2011 році 216,5 млн гривень на заходи у зв'язку з 25 роковинами Чорнобильської катастрофи.

Вибух на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС у квітні 1986 року став причиною найбільш масштабної техногенної катастрофи у світовій історії.

Як повідомлялося раніше, основним страхувальником по ризиках Чорнобильської атомної електростанції стане компанія «АСКА» Рината Ахметова.