Новини 08:06

ООН вимагає від Кремля звільнити усіх затриманих на мітингах проти корупції

В організації нагадали, що свобода зібрань є правом, а не привілеєм, і закликали владу РФ виконувати свої міжнародні зобов'язання.

Експерти ООН з прав людини закликали російську владу негайно відпустити всіх, хто був затриманий в ході мирних демонстрацій, які пройшли у країні 26 березня. Про це йдеться в повідомленні Центру новин ООН.

"Ми закликаємо владу негайно звільнити всіх демонстрантів, які досі перебувають в ув'язненні, і скасувати постановлені їм вироки", - йдеться у заяві.

Експерти ООН нагадали, що свобода зібрань є правом, а не привілеєм, і закликали владу РФ виконувати свої міжнародні зобов'язання і захищати права на свободу мирних зібрань і свободу слова.

В ООН  підкреслили, що майбутні в наступному році президентські вибори можуть бути скомпрометовані, якщо громадянам не дадуть можливості реалізувати свої фундаментальні права.

Нагадаємо, у Росії 26 березня пройшли акції протесту, причиною яких стало розслідування Фонду боротьби з корупцією про нерухомість і яхти, якими користується прем'єр-міністр РФ Дмітрій Медвєдєв. У Москві активісти принесли на мітинг шини - символ київського Майдану.

За останніми даними на антикорупційних мітингах у Москві 26 березня затримали 1030 осіб, зокрема, опозиціонера Алєксєя Навального. Тверський районний суд Москви оштрафував політика на 20 тисяч рублів за порушення правил проведення масових заходів. а згодом призначив  Навальному 15 діб адміністративного арешту. 

схожі новини