Новини 2017-03-31 17:51

Уряд змінив порядок перевірок бізнесу

Про це йдеться у відповідній постанові Кабінету міністрів.

Порядок проведення контролюючими органами зустрічних звірок, зокрема, щодо механізму проведення зустрічних звірок, оформлення їх результатів, порядку направлення запитів та довідок про результати зустрічних звірок суб'єктам господарювання змінився. Про це йдеться у відповідній постанові Кабміну №193 від 29 березня 2017 року.

 "У разі необхідності проведення зустрічної звірки контролюючий орган (ініціатор) надсилає контролюючому органу (виконавцю), до компетенції якого віднесено реалізацію повноважень щодо здійснення податкового контролю стосовно суб’єкта господарювання, запит про проведення зустрічної звірки для підтвердження даних, отриманих від платника податків та інших суб’єктів інформаційних відносин", - йдеться у тексті документу.

Зустрічна звірка може бути проведена контролюючим органом (ініціатором) самостійно. Але лише за умови, якщо здійснення податкового контролю щодо цього суб’єкта господарювання віднесено до його компетенції.

Дивіться також: У мережі з'явилася карта підприємств, які запрацювали в Україні за останні два роки

Окрім того, за результатами проведеної зустрічної звірки складається довідка у двох примірниках, яка підписується суб’єктом господарювання або його законним представником і посадовими особами контролюючого органу, які її проводили, та реєструється у контролюючому органі.

"Один примірник довідки у 10-денний строк вручається особисто суб’єкту господарювання або його представнику під розписку або надсилається у порядку, визначеному статтею 42 Податкового кодексу України", - йдеться у постанові.