Новини 12:23

У Білорусі затриманим у справі підготовки масових заворушень оголосили звинувачення - ЗМІ

Їм загрожує арешт на строк до шести місяців або позбавлення волі на строк до трьох років.

Шістьом з 26 затриманих за підозрою у підготовці масових заворушень оголосили офіційне звинувачення, повідомили білоруські ЗМІ пізно ввечері у п'ятницю, 31 березня.

За їхніми даними, звинувачення пред'явили колишньому лідерові незареєстрованої організації "Білий Легіон" Міраславу Лазойскаму.

Крім того, звинувачення оголосили лідерові "Молодого фронту" Зьмітру Дашкевічу, студенту БНТУ Івану Ковальчуку, колишньому студенту істфаку БДУ Явгену Палтаржицкаму, Сяргею Стрибульскаму з "Молодого Фронту" і менеджеру з продажу Аляксею Абрамаву.

Як зазначили у повідомленні, всім їм пред'явили звинувачення за 3-ю частиною 293 статті Кримінального кодексу Білорусі (Навчання або інша підготовка осіб для участі в масових заворушеннях, а так само фінансування або інше матеріальне забезпечення такої діяльності).

Відомо, що затриманим за цим звинуваченням загрожує арешт на строк до шести місяців або позбавлення волі на строк до трьох років.

За інформацією білоруських ЗМІ, у Комітеті державної безпеки Білорусії дану інформацію не коментують.

Нагадаємо, у Білорусі 22 березня затримав 26 активістів "Білого легіону" і "Молодого фронту" за підозрою у підготовці до участі в масових заворушеннях. Цього ж дня суд у Мінську засудив трьох українців до 15 діб адмінарешту. Подробиці затримання та суть правопорушення не повідомили.

Раніше президент Олександр Лукашенко заявляв, що підозрює якусь силу в спробі дестабілізувати обстановку в країні і влаштувати в республіці кольорову революцію. Зокрема 21 березня він заявив, що про затримання бойовиків, які нібито тренувалися в українських таборах. За словами білоруського керманича, затримані готували збройну провокацію.

Як повідомлялося, у Мінську білоруські силовики в суботу, 25 березня, перед початком заплановаї опозицією акції провели масові затримання активістів. Правозахисники у Мінську також повідомили, що до їхнього офісу увірвалися праціваники спецзагону міліції та провели обшук. Відомо наразі про 57 затриманих в офісі правозахисного центру.

Як повідомлялося, серед затриманих у Мінську правозахисників четверо мають посвідки на проживання в Україні. З-поміж них є заступниця голови організації «Крим-SOS» Євгенія Андреюк.

схожі новини