Новини 2017-04-04 10:24

Нацкомісія пообіцяла призупинити рішення про абонплату за газ

З цією метою будуть проведені консультації з Кабміном, щоб він погодився ввести субсидії на абонплату.

Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) 10 квітня розгляне питання про припинення рішення про введення абонплати за газ. Про це йдеться на сайті комісії.

Комісія обіцяє додатково опрацювати питання запровадження абонплати "з метою захисту населення і непідвищення загального рахунку".

З цією метою будуть проведені консультації з Кабміном, щоб він погодився ввести субсидії на абонплату.

Для споживачів, які використовують газ тільки для приготування їжі, планується знизити тариф на опалення, щоб абонплата не призвела до підвищення рахунку.

Нагадаємо, 28 березня НКРЕКП ухвалила нову методику розрахунку вартості газу для кінцевого споживача, зокрема й населення. Згідно з цим рішенням, з 1 квітня тариф на газ мав складатися з двох компонентів: ціни газу як товару (близько 6 грн за 1 куб. м) і вартості його транспортування газотранспортною системою і розподілу за регіональними газорозподільними мережами (так звана «абонплата»). Остання розраховуватиметься, виходячи з максимальної пропускної спроможності лічильника споживача.

Раніше встановлювалася кінцева ціна на газ для населення, яка становила 6 879 гривень/тис. куб. м з урахуванням всіх витрат на транспортування, податки та торгові націнки.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман звернувся до керівника НКРЕКП із проханням переглянути рішення про введення абонентської плати за постачання газу. Крім того, президент Петро Порошенко заявив, що дія постанови про абонплату за газ має бути призупинена.

схожі новини